Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| BTU | 160000 BTU |
|---|---|
| Control Type | manual controls |
| Design | countertop |
| Material | stainless steel, steel |
| Number of Burners | 8 burners |
| Product Type | charbroiler |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Width | 48" |
| Vendor Name | Wells |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48.12 cm |
| Item Weight | 384 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Charbroiler, Gas, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |