Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Area | 22"W x 34"D x 50"H |
|---|---|
| Depth | 34" |
| Design | freestanding |
| Features | adjustable legs, insulated |
| Height | 50" |
| Material | aluminum, polyurethane |
| Product Type | ice bin |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 22" |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 22 cm |
| Item Height | 50 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Modular Ice Storage Bin |
| Specsheet | View Specsheet |