Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Capacity | 440 lbs storage capacity |
|---|---|
| Door Type | hinged door |
| Material | plastic, stainless steel |
| Product Type | ice bin |
| Width | 30″ |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30 cm |
| Item Height | 46 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Item Weight | 143 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Bin |
| Specsheet | View Specsheet |