Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Area | 22.60" width x 27.10" height x 35.60" depth |
|---|---|
| Compressor Style | remote condenser |
| Depth | 35.60" |
| Height | 27.10" |
| Output | 80lbs |
| Product Type | remote condenser |
| Refrigerant Type | R404A |
| Voltage | 208-230v |
| Width | 22.60" |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 22.6 cm |
| Item Height | 27.1 cm |
| Item Depth | 35.6 cm |
| Item Weight | 80 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Remote Condenser |
| Specsheet | View Specsheet |