Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| BTU | 200000 BTU |
|---|---|
| Features | adjustable, Made in USA |
| Material | stainless steel |
| Number of Burners | 10 burners |
| Power Type | gas |
| Product Type | charbroiler |
| Safety and Compliance | ETL |
| Wattage | 59.0kW |
| Width | 60" |
| Vendor Name | American Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 913312315 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Charbroiler, Gas, Floor Model |
| Specsheet | View Specsheet |