Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Control Type | manual controls |
|---|---|
| Design | countertop |
| Number of Burners | 6 burners |
| Power Type | lp, natural gas |
| Product Type | hot plate |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Migali |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 819296020735 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 13.1 cm |
| Item Depth | 27.6 cm |
| Item Weight | 137 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Commercial Counter-top Range Hot Plate |
| Specsheet | View Specsheet |