Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Area | 24" W x 24" D |
|---|---|
| BTU | 60000 BTU |
| Depth | 24" |
| Design | countertop |
| Features | removable grease component |
| Material | stainless steel, steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | griddle |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, NSF |
| Temperature Control | thermostatic |
| Thickness | 1" |
| Width | 24", 4" |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 14 cm |
| Item Depth | 32.38 cm |
| Item Weight | 275 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Griddle, Gas, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |