Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Capacity | 15 lb. capacity |
|---|---|
| Design | countertop |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Features | Made in USA |
| Material | stainless steel |
| Power Type | Electric |
| Product Type | fryer |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Vendor Name | Star |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12 cm |
| Item Height | 16.75 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 47 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer, Electric, Countertop, Full Pot |
| Specsheet | View Specsheet |