Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Capacity | 27 lbs storage capacity |
|---|---|
| Compressor Style | front breathing, self-contained |
| Cooling | air cooled |
| Features | with bin |
| Ice Type | cube-style, full-size cubes |
| Material | stainless steel |
| Output | 105 lbs |
| Product Type | undercounter ice machine |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, ETL-Sanitation |
| Size | full size |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 21 cm |
| Item Height | 34.7 cm |
| Item Depth | 23 cm |
| Item Weight | 110 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Undercounter Cuber, Air-Cooled |
| Specsheet | View Specsheet |