Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Compressor Style | self-contained |
|---|---|
| Cooling | air cooled |
| Design | built in, undercounter |
| Ice Type | chewable ice crystals |
| Material | stainless steel |
| Output | approximately 85 lb/39 kg production/24 hours |
| Product Type | ice maker with bin |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation, NSF |
| Vendor Name | Ice-O-Matic |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 09023500000 |
| Shipping Origin | 80239 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14.88 cm |
| Item Height | 34.38 cm |
| Item Depth | 23.88 cm |
| Item Weight | 133 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker with Bin, Nugget-Style |
| Specsheet | View Specsheet |