Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Material | stainless steel |
|---|---|
| Product Type | |
| Vendor Name | Eurodib USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 37 cm |
| Item Height | 44 cm |
| Item Depth | 37 cm |
| Item Weight | 278 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Blast Chillers |
| Specsheet | View Specsheet |