Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Amps | 12.0 amps |
|---|---|
| Control Type | manual |
| Design | floor model |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Material | cast iron, stainless steel |
| Product Type | |
| Safety and Compliance | ETLSanitation, NSF |
| Speeds | 3 speeds |
| Timer Included | timer |
| Voltage | 120v |
| Vendor Name | Doyon |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 49858 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 22 cm |
| Item Height | 33.25 cm |
| Item Depth | 22.25 cm |
| Item Weight | 315 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | 20qt Planetary Mixer with Hub |
| Specsheet | View Specsheet |