Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Capacity | |
|---|---|
| Features | auto drain, auto fill |
| Power Type | Electric |
| Product Type | steamer |
| Wattage | 15 kW |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Crown Steam |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 25.5 cm |
| Item Depth | 25 cm |
| Item Weight | 169 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | 5 Pan Electric Steamer |
| Specsheet | View Specsheet |