Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Design | mobile |
|---|---|
| Diameter | 11" diam, 8.75" dia to 11" dia |
| Door Type | double, double door |
| Features | insulated |
| Material | stainless steel |
| Power Type | Electric |
| Product Type | heated cabinet |
| Safety and Compliance | cUL, UL |
| Vendor Name | Carter-Hoffmann |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 60060 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 67.13 cm |
| Item Height | 74.75 cm |
| Item Depth | 32 cm |
| Item Weight | 622 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Heated Cabinet, Banquet |
| Specsheet | View Specsheet |