Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Area | 10-5/8"W x 16-1/7"H |
|---|---|
| Height | 16-1/7" |
| Material | glass |
| Product Type | glass froster |
| Width | 10-5/8" |
| Vendor Name | Beverage Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 15825 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 10.62 cm |
| Item Height | 16.14 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Glass Froster, Rapid Chill |
| Specsheet | View Specsheet |