Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Capacity | 2.9 cu. ft. capacity |
|---|---|
| Color | white |
| Compressor Style | self-contained |
| Depth | 23.9" |
| Design | countertop, reach in |
| Door Type | glass door |
| Features | adjustable shelves, LED lighting |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Installation Type | rear mounted |
| Legs | leveling legs |
| Material | steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | freezer merchandiser |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | self-contained refrigeration |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Volume | 2.9 cu. ft. |
| Width | 23.7" |
| Vendor Name | Beverage Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 15825 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 23.7 cm |
| Item Depth | 23.9 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Freezer, Merchandiser, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |