Robot Coupe, MP350COMBI, Immersion Blender
- MP350Combi Immersion Blender
- 120V/60/1
- Power: 1 HP/600W
- Variable speed: 3000-10000 RPM (blender function) and 500-1500 RPM (whisk function)
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Amps | 4.3 Amps |
|---|---|
| Capacity | (27) 1/6 pans |
| Compressor Style | self-contained |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Material | stainless steel |
| Number of Doors | 3 doors |
| Number of Sections | three-section |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Product Type | refrigerated counter |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | electronic thermostat |
| Top Type | mega top |
| Voltage | 115v |
| Width | 72" |
| Vendor Name | Arctic Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 450 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Counter, Mega Top Sandwich / Salad Unit |
| Specsheet | View Specsheet |