Atosa USA, MBF8502GR, Freezer, Reach-In
- Bottom mount compressor units with environmentally friendly R290 refrigerant
- Stainless steel exterior & interior
- Electronic temperature controller
- Maintains temperatures between -8°F – 0°F
Can’t find what you’re looking for or want to talk it through? Call American Energy at (703) 644-6666.
| Material | stainless steel |
|---|---|
| Product Type | conveyor toaster |
| Speeds | variable speed |
| Temperature Control | high temperature |
| Voltage | 120v |
| Vendor Name | APW Wyott |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14.75 cm |
| Item Height | 13.28 cm |
| Item Depth | 18 cm |
| Item Weight | 35 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Toaster, Conveyor Type |
| Specsheet | View Specsheet |
| Shipping Origin | 37166 |
| Upc Gtn | 887331000000 |